2020

Mé jméno je prostata

Noticka: Osvětový dokument cílící na prevenci má za úkol oslovit širokou veřejnost, muže i jejich rodinné příslušníky, aby riziko nemoci nepodceňovali a nevyhýbali se preventivnímu vyšetření. To může mnohým z nich zachránit život a udržet dostatečnou kvalitu života na dlouhá léta.

Anotace: Rakovina prostaty je jednou z nejrozšířenějších zhoubných onemocnění, které postihuje muže ve věkové kategorii 55+, ale nevyhýbá se ani mladším ročníkům. Ročně je zachyceno kolem 7000 nových případů a toto číslo stále stoupá. Protože medicína zatím nedokáže určit, co je spouštěčem onemocnění, je jedinou nadějí prevence, spočívající v časném odhalení nádoru.

Citace režisérky: Pět příběhů pěti mužů, kteří se potýkají s nemocí nebo čelí její hrozbě. S nadhledem, místy humorem, ale i vážností, ze které mrazí, reflektují muži, i jejich partnerky před kamerou potíže, které nemoc přináší, sdělují nám své strachy a nejistoty. Dávají tak divákům příležitost setkat s nemocí tváří v tvář nejen na poli medicíny, ale i nahlédnou do zákoutí lidské duše.

Film na stránkách České televize je dostupný zde.